fbpx

טיפול אונליין מרחוק

רוצים להתחיל לטפל בעצמכם אבל מתקשים להגיע לקליניקה בתל אביב? אל דאגה לא צריך לצאת מהבית, יש פתרון.

טיפול מרחוק מתנהל בדומה לעקרונות של טיפול רגיל. קובעים יום ושעה למפגש טיפולי שמתקיים באמצעות האינטרנט או כל תוכנת תקשורת אחרת, המטפל והמטופל רואים ושומעים אחד את השני והפגישה כוללת שיחה, טיפול ואבחון בדומה למפגש טיפולי בקליניקה. משך הטיפול 60 דקות.

טיפול מרחוק מתאים למגוון רחב של בעיות כמו מצבים של עזרה ראשונה רגשית, מתח נפשי וחרדה, תחושת מועקה ותקיעות, משבר נפשי, תופעות פסיכוסומטיות, קשיים במערכות יחסים, זוגיות ואינטימיות.

טיפול מרחוק מציע מגוון רחב של טכניקות גוף נפש טיפוליות המותאמות באופן אישי לכל אדם והינו אפקטיבי בדומה לטיפול בקליניקה. הטיפול והליווי האישי באמצעות שיחת וידאו הוא טיפול מרחוק ללא צורך במפגש פיזי בחדר הטיפולים. טיפול מרחוק יכול להיות פתרון לישראלים שגרים בחו”ל ונזקקים לטיפול או ייעוץ רגשי בשפה העברית. שימוש בשפה העברית כשפת האם בטיפול, מסייעת בהבנת התרבות ממנה מגיעים ומאפשרת תהליך יעיל ומהיר בהשוואה לטיפול בשפה זרה.

מהו טיפול וייעוץ און ליין?

טיפול און ליין מרחוק הינו מענה הולם לאנשים המתקשים לצאת מהבית מסיבות שונות כמו מוגבלות גופנית, מצבי חרדה, דכאון אחרי לידה, אנשים שמעדיפים לחסוך את זמן הנסיעות לקליניקה וממנה ועוד סיבות אחרות.

ההתפתחות הטכנולוגית המאפיינת את המאה ה-21 והשימוש המקובל באינטרנט או בטכנולוגיה אחרת, שינו את חיינו בצורה משמעותית ופתחו דלת לאפשרויות חדשניות שהפכו את החיים לנוחים פשוטים ונגישים יותר.

אחת מהאפשרויות החדשניות מאפשרת לנו טיפול רגשי באמצעות תוכנת אינטרנט כמו סקייפ או אחרת אשר מהווה עוד דרך לטיפול מרחוק. שיטת טיפול אונליין באמצעות האינטרנט החלה בארצות הברית כבר בשנות ה-90 ומאז הגיעה לפני כעשור גם לישראל. כיום שיטת הטיפול מרחוק הפכה להיות מקובלת גם בארצנו ונמצאת במגמת עליה.

מה ההבדל בין טיפול רגיל 'פנים אל פנים' לבין טיפול מרחוק?

לטיפול מרחוק חסרה קרבה ונוכחות פיזית שבמקרים מסוימים יכולים להיות חשובים מאד עבור המטופל ולכן נשתמש בכלי העוצמתי הדמיון בשילוב טכניקות טיפוליות של עזרה ראשונה רגשית. המפגש באמצעות האינטרנט נותן אפשרות למטופל למצוא מטפל וגישה טיפולית המתאימים לו. בטיפול מרחוק באמצעות האינטרנט מתאפשרת הזדמנות לטיפול גם למי שאינו יכול מסיבות שונות להגיע למפגש פנים אל פנים.

כמובן שאין כמו מפגש אישי של ‘אחד על אחד’ בחדר הטיפולים בה הנוכחות הגופנית, הרגשית והאנרגטית הינם חלק משמעותי מהתהליך. בטיפול מרחוק המפגש לא מתקיים באותו מרחב, הקשר הטיפולי המתבסס על מצלמת ווידאו אינטרנטית מאפשר התמקדות בפניו ובגופו של המטופל. מתאפשרת תשומת לב לדקויות ולהבעות קטנות באמצעות קשר עין, הקשבה, שיתוף של התחושות הגופניות ואפשרות לבטא כל מחשבה ורגש שמתעורר. בפגישה טיפולית רגילה של ‘פנים אל פנים’ המטופל יגיע באופן אישי לקליניקה ולמטפלת יש את היכולת והאחריות לספק מרחב טיפולי בטוח באופן קבוע שקט ויציב ולהימנע ככל שניתן מכל סוג של הפרעות.

לעומת זאת בטיפול מרחוק, מכיוון שהטיפול יתבצע בבית או במשרד האחריות ליצירת מרחב שכזה תלוי במטופל עצמו בלבד. החלל הטיפולי שמומלץ לייצר עבור פגישה של טיפול מרחוק צריך להיות חופשי מהפרעות כמו טלפונים מצלצלים או אנשים הנכנסים אל ומהחדר. חשוב לייצר למשך זמן הטיפול מרחוק תחושה של מרחב פרטי, בטוח ודיסקרטי ללא הפרעות.

 

כיצד ניתן לקבל טיפול מרחוק באמצעות שיחת וידאו או טלפון?

ניתן לתאם איתי הדרכה, ייעוץ או טיפול בכל מקום ובכל זמן. כדי לקבוע פגישה אישית לטיפול און ליין בעברית או באנגלית, (לינק לטיפול מרחוק באנגלית) כתבו לי בדף צור קשר שבתחתית העמוד ואשמח לחזור אליכם עם פרטים נוספים. בכל שאלה לגבי טיפול מרחוק ניתן ליצור איתי גם קשר טלפוני שיחה ללא התחייבות: 052-6442200

לאחר ההרשמה אצור קשר לקביעת מועד נוח לקיום הפגישה הראשונה שלנו, להתראות נפגש און – ליין.

על המטפלת:  מי אני?

מטופלים כותבים על אורלי שטיינבך

Online therapy via Skype

תפריט נגישות

התקשרו עכשיו