fbpx

טיפול אישי ליצירת קשר זוגי

מתקשים ביצירת קשר זוגי? לא מצליחים לשמר קשר לאורך זמן?
חוששים מאינטימיות בתוך הקשר? הולכים לאיבוד בתוך הקשר?

יש לי פתרון עבורכם! נסו גם אתם את הטיפול המוכח בפסיכותרפיה גופנית

 

מהו טיפול אישי ליצירת קשר זוגי?

טיפול אישי ליצירת קשר זוגי המאחד עבודה מילולית, פיזית, תנועתית ואנרגטית עם שילוב של מגוון אמצעים כגון מגע, תנועה, נשימה, קול, יצירה ודמיון מודרך, כל זאת בהתאם לצורך של המטופלים.
הגישה ההוליסטית משפיעה על גוף ונפש כאחד ובכך מאפשרת לעבור תהליך משמעותי לשינוי דפוסים מעכבים לאורך זמן. במהלך הטיפול נשים דגש על הקושי בזוגיות, נאתר ונטפל בגורמים.

 

מי אני?

שמי אורלי שטיינבך, נשואה ואימא לשניים. פסיכותרפיסטית גופנית מוסמכת, מדריכת מטפלים ומנחת סדנאות, חברה באיגוד האירופי לפסיכותרפיה גופנית. מטפלת בגברים ונשים בשיטת טיפול ייחודית המשלבת: פסיכותרפיה גופנית וטיפול אלטרנטיבי.
בעלת ניסיון של שנים רבות בתחום הטיפול.
בין הנושאים בהם אני מטפלת: זוגיות ומערכות יחסים, התמודדות עם פחדים ומתח והתמודדות עם טראומה.

 

אורלי, לאילו תוצאות מגיעים מטופלים בשיטת הפסיכותרפיה הגופנית?

 שיפור הביטחון העצמי תוך חיבור והקשבה לגוף
 שיפור התקשורת הבינאישית.
 שיפור היכולת לשמר קשר לאורך זמן
 שיפור היחסים האינטימיים בקשר
 שיפור היכולת להתגבר על חששות ופחדים ביצירת קשר

 

למה לבחור טיפול בפסיכותרפיה גופנית

 טיפול עם פסיכותרפיסטית גופנית מומחית בעלת וותק וניסיון רב
 טיפול ממוקד לשורש הבעיה.
 תוצאות תוך זמן קצר יחסית.
 אפקטיביות לאורך זמן- היכולת לרכוש כלים פרקטיים שישמשו בעתות משבר.
 פגישת הכרות והתנסות ראשונה של שעה ורבע במחיר מיוחד.

חוות דעת ממטופלים (הפרטים שונו כדי לשמור על הסודיות):

אני מרגישה מוכנה כרגע יותר מתמיד להתמודד עם תהליך טיפולי ההפריה, ההריון והלידה וכמו כן מרגישה שהטיפול עזר לי עם מערכת היחסים הזוגית שלי...

תודה שגרמת לי להרגיש טוב יותר ולדעת שאני אוכל לעמוד בתהליך שמחכה לי.

כשהגעתי לטיפול הייתי נתונה תחת לחץ נפשי ובלבול בגלל הכאבים שהיה לי באיזור האגן והבטן התחתונה ולא ידעתי אם זה יחלוף ומתי.

מכיוון שנושא ההריון עלה בזוגיות שלי ואז עלו מחשבות לגביי תהליך כניסה להריון, אם אני אעמוד בטיפולים גניקולוגיים ואיך אני אתמודד איתם.

כבר אחרי הטיפול הראשון חשתי הקלה מסויימת בכאבים שהיו לי….כעבור כמה טיפולים הכאב הפסיק ללוות אותי וחשתי רגיעה מסויימת כי הבנתי שיש פתרון לכאב הזה

הנשימות המשחררות מהבטן ותירגול של חיבור לתחושות הגופניות עזרו לתהליך.

כיום אני יכולה להגיד שאני יכולה לקרוא ולחפש מידע על הריון ולידה ולא להרגיש את אותן תחושות קשות, מכאיבות ומציקות.).

אני מרגישה טוב יותר ופחות לחוצה בנושא ההריון והלידה,.

אני מרגישה מוכנה כרגע יותר מתמיד להתמודד עם תהליך טיפולי ההפריה, ההריון והלידה וכמו כן מרגישה שהטיפול עזר לי עם מערכת היחסים הזוגית שלי.

היום אני מתחתנת ואני חייבת להודות לך, הרבה מאוד מזה בזכותך....

אורלי היקרה!

היום אני מתחתנת ואני חייבת להודות לך, הרבה מאוד מזה בזכותך,

פני מספר שנים לא האמנתי שיגיע היום הזה ושאהיה מאושרת בקשר זוגי. את זוכרת אולי? איזה קשה היה לי עם בני זוג. כשהייתי מכירה מישהו פחדתי שזה לא ילך, חשבתי רק מחשבות רעות,, חששתי שהוא יעזוב ויצרתי נבואה שמגשימה את עצמה!

תודה על הטיפול המסור, הממוקד והגישה הנפלאה!

כבר שבועיים שכולם מחמיאים לי שיש לי חיוך אמיתי על הפנים ושאני נראית הרבה יותר רגועה. אורלי, אני מרגישה מאושרת...

25/10/13

"אורלי יקרה, כמה התגעגעתי אליך!

כבר שבועיים שכולם מחמיאים לי שיש לי חיוך אמיתי על הפנים. שיש לי אור בעיניים ושאני נראית הרבה יותר רגועה. אורלי, אני מרגישה מאושרת. נראית כלפי חוץ אבל מרגישה גם בפנים.
בשבועיים האחרונים תרגלתי את המדיטציות שלימדת אותי מידי יום. כל יום רבע שעה.
ישבתי ועצמתי את העיניים במצב של מנוחה, המראות עברו ואני לא מנסה להלחם או להרחיק, לשנות או לברוח.מאפשרת לדברים להיות. כשפקחתי את העיניים אמרתי – אני מודה לך על הרגעים הללו. הכל נעלם, פתאום התעוררתי לחיים כאילו ישנתי 5-6 שעות.
יצאתי מהבית והמשכתי את היום, פוגשת אנשים, צוחקת ומרגישה קלילה יותר מאי פעם. אחרי התרגילים של ההתמקדות במה שקורה לי, הרגשתי כאילו שפכתי את כל דלי המים והדלי ריק. פתאום היתה תחושה של הקלה. ואז יש לי מקום לקבל דברים חדשים לחיי. אני מרגישה שונה, יש לי רעיונות חדשים, מחשבות טובות, אני הרבה יותר מאורגנת ומסודרת ואלו דברים שלא איפיינו אותי בעבר. פעם הייתי דוחה דברים. הייתי שומעת בראש קול שאומר לי, לא יעזור לך כלום, אין לך בשביל מה להתאמץ. הקולות הללו נעלמו. פעם כשהייתי אוחזת בספר והייתי שומעת בראש את המילים: את לא תגיעי לכלום ואז הגוף מתכווץ, הראש נחסם, הידיים כבדות ואין לי כוח לאחוז בספר.

כיום אני מצליחה לקרוא ספרים. למדתי לאהוב את עצמי, הבנתי שאף אחד לא יאהב אותי כפי שאני אוהבת את עצמי. פעם הייתי במקום האחרון, פיניתי מקום לכולם ולעצמי לא. היום אני רוצה להיות הראשונה לעצמי. אני מרגישה עדיין את הרגליים שרוצות לברוח, להמלט מהסכנה. מרגישה את הזרועות שרוצות להגן עלי, את האגרופים שרוצים להלחם. מרגישה את הפחד בגוף שקפא ולא איפשר לי להגיב. הצבתי לעצמי מטרה להפוך את האלימות לעשייה ולהעסיק את הידיים ביצירה, לאפשר לעצמי לשחרר את התחושות הקשות מהגוף, להסכים לקבל את השינוי, להעניק אהבה לעצמי ולסביבה".

זוהי מטופלת בת כ- 60 שהגיעה אלי לאחר שהצליחה להשתחרר ממערכת יחסים ארוכה וקשה עם בן זוגה, במהלכה הרגישה שויתרה על עצמה, על רצונותיה, ריגשותיה, שאיפותיה וכל המהות שלה.
כיום לאחר הגירושין,  היא מתחילה את חייה בהזדמנות חדשה, לומדת להחזיר לעצמה את מה שאיבדה, לומדת להביא חיים חדשים לגופה ולנפשה. עבדתי איתה בשילוב של פסיכותרפיה גופנית עם שיטת החוויה הסומטית ועוד טכניקות טיפוליות של שיטות אחרות . היא לקחה אחריות על התהליך ועל החיים שלה. היא מתרגלת בבית את מה שלומדת במהלך המפגשים הטיפוליים שחנו ומגיעה לתוצאות מרגשות באמת, בתקופה קצרה יחסית.

סיפור מקרה על בחורה שהגיעה לטיפול בשיטת פסיכותרפיה גופנית, עם קשיים ביצירת קשר זוגי.

השם בדוי והפרטים של המקרה שונו לגמרי, מפאת שמירה על סודיות ופרטיות המטופלת.

 

זהו ספור הצלחה טיפולית של אישה צעירה אשר הגיעה אלי לטיפול עם בעייה של יצירת קשר זוגי ואינטימי ובעיה עם להחזיק קשר זוגי לאורך זמן.

כיום היא מטפלת מוסמכת בעלת קליניקה מצליחה משלה, סיימה לימודים באחת המכללות לפני מספר שנים, מצאה לה בן זוג לחיים, התחתנה ויש לה שני ילדים קטנים ומקסימים.

ביום חתונתה קיבלתי ממנה שיחת טלפון מרגשת: "היי אורלי זו אני, אני כל כך מאושרת, אני חייבת להודות לך,

היום אני מתחתנת, שתדעי שזה הרבה בזכותך. לפני מספר שנים לא האמנתי שיגיע היום הזה ושאהיה מאושרת בקשר זוגי.

את זוכרת, אולי? איזה קשה היה לי עם בני זוג. כשהייתי מכירה מישהו פחדתי שזה לא ילך, חשבתי רק מחשבות רעות, חששתי שהוא יעזוב אותי.

בעצם המחשבות הללו, הן היו נבואה שמגשימה את עצמה, לטל היה פחד נטישה. חששה שהבחור יעזוב אותה כפי שאבא עזב. חששה שהבחור ישקר לה כפי שאבא שיקר.

טל (שם בדוי) הגיעה אלי לאחר גירושין כואבים של הוריה.

האבא  ניהל מערכת יחסים עם אשה מחוץ לנישואין, הבת גילתה את זה, והאבא הפך את הבת לשותפה שלו בסוד.

ביקש ממנה : אל תגלי לאמא ! היא הסתובבה תקופה ארוכה עם הסוד הזה בבטן, עד שלא יכלה יותר.

רגע לפני שהתפוצצה אמרה לאבא אני לא מסוגלת יותר.

כשהסוד התגלה, הנישואין הסתיימו בצורה מאוד מכוערת, האמא התמוטטה, הפסיקה לתפקד, עזבה את מקום עבודתה ועול הטיפול בבית, באחים הקטנים ובאמא נפל על טל.

בגיל ההתבגרות נאלצה להפוך לאמא של אימה ושל אחיה הקטנים.

טל גדלה בתחושה שאי אפשר לסמוך על גברים, ועם התובנה הזאת הגיעה אלי לטיפול.

מצד אחד מאוד אהבה גברים ונמשכה אליהם מבחינה אינטימית. אולם לאחר פגישה אחת או שתיים כשהקשר היה עובר להיות רגשי יותר או מחייב קצת יותר, היו מתחילות מחשבות של : זה לא ילך הוא בטח יעזוב אותי, והיא עשתה הכל באופן בלתי מודע כדי להרוס את הקשר, כדי לא להפגע כביכול.

הטיפול נמשך כשנה, נפגשנו בקביעות פעם בשבוע ובמהלך הטיפולים עבדנו על הקושי שלה להשאר בקשר על הפחדים, על חוסר הגבולות, על הקושי להיות עם הרגש, על הקושי להביע כעס או כל רגש אחר, על הצורך להיות נאהבת,  על המקום של הקושי לסמוך. אני איפשרתי לה להתחבר לכעס על ההורים ולהביע את זה בתנועה, או ברגש או במילים. המטרה היתה ללמוד להיות עם הרגשות הקשים שהיו בתוכה ולאפשר לחוות אותם עד הסוף. השתמשנו בחלל הטיפולי, הקליניקה, בכמעין מעבדה ליחסים הטיפוליים שבינינו. היא למדה להביע בפני את המחשבות והרגשות שלה, להתאמן על להיות בקשר ולקחת את מערכת היחסים החוצה לעולם האמיתי.

טל היתה תמיד בעשיית יתר, תמיד מוקפת בחברים ובהרבה רעש, בטיפול למדה להאט את הקצב ולאפשר לעצמה להרגיש ולחוש את הרגע. לחוש את הנוכחות של עצמה, את הרגשות שעולים ואת התחושות הגופניות. בטיפול למדנו גם לשים לב למצבים בהם התנתקה מעצמה כשהיה קשה מידי,  איפה בגוף עשתה את הניתוק, מה הטריגר שגרם לניתוק, ומה היה לה כל כך קשה שנאלצה להפעיל באוטומט את מנגנון ההגנה הזה.

לאחר כמה חודשים של טיפול, טל החלה להפגש עם בני זוג, והשתמשנו במרחב שנוצר ללמידה ולתמיכה במערכת היחסים שהלכה ונבניתה.  הדפוסים הרגשיים, נפשיים, גופניים שלה התעוררו ככל שמערכת היחסים העמיקה בקשר, אולם בטיפול השתמשה כדי לפתוח את הלב, ללמוד לסמוך ולאפשר לעצמה להיות שם.

 

כתבה:

אורלי שטיינבך

פסיכותרפיסטית גופנית

למידע בנושא טיפול בטראומה החוויה הסומטית

אם אתם מתקשים ביצירת קשר זוגי או לא מצליחים לשמר את הקשר לאורך זמן,
אם אתם חוששים מאינטימיות או הולכים לאיבוד בתוך הקשר הזוגי, צרו איתי קשר ונסו טיפול אישי ליצירת קשר זוגי. כתבו לי בדף צור קשר או התקשרו

תפריט נגישות

התקשרו עכשיו